Sākums > Jaunumi

Atskats uz prof. Salman Akhtar konferenci “Pieci terapeitiskā rāmja izaicinājumi”

 

2024. gada 12 – 13. aprīlī “AC Hotel by Marriott Riga” norisinājās Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācijas organizētā konference “Pieci terapeitiskā rāmja izaicinājumi”, kurā uzstājās pasaulē plašu atpazīstamību ieguvušais amerikāņu psihoanalītiķis un psihiatrijas profesors Salman Akhtar. Konference pulcēja 163 dalībniekus no vairākām pasaules valstīm, ieskaitot Latviju, Igauniju, Lietuvu, Norvēģiju, Vāciju, Horvātiju, Franciju, Itāliju, Jaunzēlandi, Izraēlu, Dāniju, Slovēniju, Īriju, Rumāniju un ASV.


 

Piektdienā, 12. aprīlī, konferences dalībnieki apmeklēja trīs sesijas, kuru tēmas bija “Robežas”, “Nauda” un “Apgrūtinājumi klausīties”. Katras sesijas beigās tika atvēlēts laiks, lai uzdotu profesoram Salman Akhtar ar konkrēto tēmu saistītus jautājumus un lieki teikt, ka konferences dalībnieki šo iespēju labprāt izmantoja.

Profesors Salman Akhtar nāk no indiešu izcelsmes dzejnieku un rakstnieku ģimenes, un arī pats ir publicējis vairākus izsmalcinātus un garīgus dzejas krājumus angļu un urdu valodā, tāpēc pirmās dienas noslēgumā konferences dalībniekiem bija iespēja baudīt dzejas lasījumus kopā ar prof. Salman Akhtar un latviešu dzejnieku prof. Ivaru Šteinbergu. Dzeja tika lasīta latviešu, angļu, kā arī urdu valodā. Tā klausītājus ievilināja emocionālā ceļojumā, liekot aizdomāties un ieklausīties, sadzirdot ne tikai vārdus, bet arī valodas ritmus un bagātību.

 

Dzejas pēcpusdienas video ierakstu varat skatīt šeit.


Savukārt otrā konferences diena, 13. aprīlis, iesākās ar kopoto rakstu “Selected papers of Salman Akhtar” – 10 sējumi, atklāšanas svētkiem Austrumeiropā. Profesora kopotie raksti ir pieejami lasīšanai arī LĀPA biedriem – vairāk informācijas raksta apakšā.


Otrā diena turpinājās ar divām sesijām – “Apdraudoši satricinājumi” un “Pašnāvības draudi”, kurās klausītājiem bija iespēja saņemt koncentrētā esencē ilgu gadu pieredzē uzkrātas atziņas par sarežģītām un izaicinošām situācijām darbā ar pacientiem. Abās konferences dienās profesors S. Akhtars ar savu sirsnību, vienkāršību, stāstiem no dzīves un apbrīnojamo zināšanu bagāžu spēja uzrunāt gan psihoterapijas rezidentus, gan sertificētos kolēģus ar daudzu gadu pieredzi.


 

Profesors Salman Akhtar sūta pateicību par izcili organizētu konferenci. Profesors stāsta, ka piedalās ļoti daudz konferencēs visā pasaulē, un, viesojoties Rīgā, viss esot bijis pārdomāti un eleganti noorganizēts!

Interviju ar prof. Salmanu Akhtaru variet lasīt žurnālā "Annas psiholoģija" 2024.g. maija numurā.


Atsauksmes no konferences dalībniekiem:

- Paldies par saturiski bagāto konferenci. Būšu pateicīga arī turpmāk piedalīties Jūsu organizācijas pasākumos.

- Thank you very much and I look forward attending more conferences in the future!

- Paldies par konferenci. Un paldies par iespēju tajā piedalīties. Ja nebūtu šī pasākuma organizatori, nebūtu konference!

- It was a great event, such a nice memories! Prof. S. Aktar was great, as well as details of the event.

- Very well organised. Thanks once again!


 

Informācija par kopoto rakstu sējumu “Selected papers of Salman Akhtar” izsniegšanas, nodošanas un lasīšanas kārtību – Sējumus iespējams paņemt lasīšanai uz mēnesi (ar iespēju pagarināt, ja neviens cits nepretendē). Tie atrodas Dr. Vītiņa praksē, Dzirnavu iela 34A, Rīga. Kontakti Mob. tālr. 29112270, e-pasts: vitins.janis@gmail.com. Pie sējumu saņemšanas nepieciešams parakstīties.

Rakstu sagatavoja dr. A. Nikitenko