Jautājumi > Atbildes

Atbildes

1 no 70 > >>

06.09.2021. Anita jautā:
Labdien! Esmu 14- gadīgās meitas mamma Anita. Kādu laiku atpakaļ esmu novērojusi sava bērna depresīvo noskaņojumu, bērns nevēlas kontaktēties ar vienaudžiem, klasesbiedriem, pārsvarā uzturas savā istabā un ar vecākiem ir noslēgta un nerunīga. Ļooooti vēlētos bērnam palīdzēt un tikt uz konsultāciju pie psihoterapeita. Sakiet, lūdzu, kad būtu tuvākais laiks tikt pie Jums un kādas ir šī pakalpojuma izmaksas? Iepriekš paldies!! Ar laba vēlējumiem Anita Daugule

Atbilde:

Labdien,

šeit ir saraksts ar psihoterepeitiem, kas   apstiprinājuši, ka strādā  ar pusaudžiem.   Jums vajadzētu  mēģināt sazināties  ar kādu  no viņiem un sarunāsiet konsultāciju.

Lai izdodas!


28.08.2021. Anonīms jautā:
Sveiki,es nezinu ko man darit. Manā gimenē vienmēr ir pastāvējusi tāda uz dusmām vērsta vide. Es nezinu kā izsaidrot.Man ģimenē viss ir slikti,neviens mani nesaprot,bieži ņirgājām,apceļ ar sliktiem vārdiem. Tas jau notiek loti ilgi kas ir iespaidojis manu emocionāli. Es esmu viegli aizkaitināms,mani viegli var sāpināt,viegli var pavedināt uz depresīvām domām. Man pat ir tā,ka es varis nevēlos atraties savās mājās.

Atbilde:

Labdien, Anonīms,

 

Tā kā nav zinams, cik Jums ir gadu, tad minēšu. Izklausās, ka vēl dzīvojat vecāku mājās. Ja tā ir un neesat pilngadīgs, tad varat griezties pēc palīdzības pusaudžu resursu centrā. Ja esat jau pilngadīgs, tad iesaku izvēlēties psihoterapeitu un doteis uz konsultāciju, lai sīkāk izrunātu Jūsu situāciju un meklētu risinājumus. Ir normāli, ka negribas atrasties savās mājās, ja tur ir nomācoša atmosfēra. Mēdz būt situācijas, kad veselīgākā izeja ir no tādas vides atdalīties un dzīvot atsevišķi, tāpēc ar laiku ir svarīgi saprast, kas no drūmās māju atmosfēras ir ārpus Jūsu kontroles un ko Jūs pats tomēr varat ietekmēt (savas reakcijas uz notiekošo, kāJūs atbildat mājiniekiem, kā iestājaties par savām vajadzībām, uz ko koncentrējat uzmanību). Iesākumam varat arī padomāt, vai Jūsu paziņu/draugu lokā, ārpus mājas dzīvē ir cilvēki/nodarbes/vietas, kas Jūs iedvesmo un censties vairāk koncentrēties uz tiem un audzēt sevī spēju /ieradumu būt labās sajūtās vismaz ārpus mājas. Ja ar patstāvīgiem pūliņiem nepietiek, lai uzlabotu pašsajūtu, droši griezieties pēc palīdzības.

 

Ar cieņu,

Ilze Treimane


10.08.2021. anonims jautā:
Katru dienunomoku sevi ar trakām domām, piemēram - vai es esmu vajadzīga, kas es esmu, ko es gribu utt. Dažreiz domāju arī par nāvi. Naudas man nav, man visu laiku ir sajūta, ka sēžu kādam uz kakla, bet laikam tā īsti nav. Kur var dabūt bezmaksas kosultāciju un vai vispār tāda ir nepieciešama?

Atbilde:

Labdien!

 

Ja  ar  "bezmaksas   kosultācija" ir domāts  valsts apmaksāta  palīdziba, tad par to  informācija  ir atrodama

https://www.vmnvd.gov.lv/lv/psihiska-veselibahttps://www.vmnvd.gov.lv/lv/psihiska-veseliba

 

Tur arī   būs atrodams ceļs,  kas  atbildēs " vai tāda   ir vispār nepieciešama?" .

 

La izdodas

AU


27.07.2021. Viktorija jautā:
Labdien! Vai tas ir normāli, ja es katru dienu domāju par nāvi? Man likeas, ka es negribu vairs dzīvot. Un vēl, man ir ēšanas traucējumi, jo es katru dienu apēdu apmēram 3000 kkal. Man agrāk bija anoreksija. Pēc tam,kad es daudz apēdu es jūtu vainas sajūtu, bieži raudāju. Vai tas ir depresija? Paldies.

Atbilde:

Labdien,

 

Jūs aprakstat tādu stāvokli, kurā būtu svarīgi parūpēties par sevi un vērsties pie psihiskās veselības speciālista - psihiatra un psihoterapeita. Individuālās izvērtēšanas laikā ārsts precizēs diagnozi un ārstēšanas taktiku.

 

Ar cieņu,

Gļebs Troščēnkovs


26.07.2021. Sintija jautā:
Labdien! Vēlējos jautāt vai pēcdzemdību depresija var būt apārstēta, bet ne līdz galam un tā patiesībā ir dziļi apspiesta sevī? Pēcdzemdību depresijas ārstēšanai tika izmantota psihoterapija, bez medikamentu lietošanas. Paldies jau iepriekš!

Atbilde:

Labdien, Sintija!

 

Paldies par jautājumu! Pēcdzemdību depresiju ar medikamentiem var ārstēt tikai tad, ja nebaro bērnu ar krūti.

 

Tātad psihoterapija ir:

 

1) daudz drošāka no bērna veselības viedokļa un

2) psihoterapijā sasniegtās izmaiņas neizbeidzas ar psihoterapijas kursa nobeigumu, kā tas nereti ir ar medikamentozās terapijas pārtraukšanu, jo medikamenti parasti nerada strukturālas izmaiņas psihē.

 

Depresija psihiatrijā netiek klasificēta kā permanents ( pstāvīgs)  traucējums, bet gan kā slimība ar epizodisku norisi- kā ģenētiski nosacīta reakcija uz emocionālām grūtībām.

 

Ja tomēr vēlaties dziļāk izzināt un izprast savas psihes reakcijas, tad laikam vienīgais ceļš būs atsākt psihoterapeitisku vai psihoanalītisku terapiju, jo ģenētiskie un neirozinātniskie sasniegumi mums vēl nesniedz šādas atbildes.

 

Dr. Dubava


23.07.2021. Anonymous jautā:
Labdien! Man ir jautājums ar ko mokos,jo pie seansiem nevaru iet,jo naudas dēļ un bērni mājās! Man ir kopš dzimšanas veģetatīvā distonija! Mana distonija izpaužas tā- Jau kopš pusaudžu gadiem cīnos ar galvassāpēm,reiboņiem,nevarēšanu parunāt un kontaktēties ar cilvēkiem, trīc rokas un pie jebgādiem mazākiem uztraukumiem trīc viss ķermenī, pastiprināta svīšana man ir ikdiena. Domāju,tas no hormoniem,taču ginekologspēc dzemdībām veica analīzes un tur viss ir kārtībā. Svīšana ir ļooti traucējoša,neko nevar padarīt. Kā mājās pastrādā,tā ģibonis nāk melns gar acīm,  elpas trūkums.  bieži iesāpas sirdī,vai liekas,kad sirds streikot sāk. Asinspiediens tagad itkā jau 2gadus ir normāls! Jebkas,ko cilvēki man pasaka kasman nepatīk vai aizskar, izsauc visas nepatīkamās sajūtas un trīci,kā arī dusmas un nevaru padomāt neko citu! Es nespēju domāt jau vairākus gadus,vienkārši nevar padomāt,takā bloķētas smadzenes ,koncentrēties es arī neko nevaru! Pat nesēju iedomāties  vai varēšu vēl strādā ,jo 6 gadus esmu bijusi mājās dekrētos ar bērniem! Tas,kas traucē visvairāk ir mūžīgā aizkaitinātība par visu uz visiem katru dienu! Kaitina bērni, vīrs,kaimiņi! Vislaik bļauju uz visiem un nepsēju normāli runāt jo esmu dusmīga, nokaitināta, nogurusi, bez garstavokļa katru dienu! Nesaskatu neko priecīgu pēdējā laikā! Bērni mani un vīrs ir nogurdinājuši. Neēsmu no mājas ārā tikusi 5 gadus. Esmu piekususi un pārgurusi! Man nav laika nekad sev! Jaunākais bērns pa naktīm neguļ!  Esmu visu aptiekas sortimentu izlietojusi,nekas nepalīdz! Vai ir iespēja griezties pēc antidepresantiem? Jo savam ģimenes ārstam negribu tos prasīt,viņai vienmēr ir cits viedoklis...

Atbilde:

Labdien!

 

Atsevišķus veģetatīvās distonijas simptomus, kā arī tai bieži pavadošo depresiju var mazināt ar medikamentiem, visbiežāk tie ir Jūsu pieminētie antidepresanti. Zāļu lietošanas jautājumos Jums var palīdzēt ārsts, ar kuru Jums izveidojas labs kontakts, pie veģetatīvās distonijas tas būs īpaši svarīgi. Lai Jums izdodas tādu atrast. Noteikti mēģiniet.

 

Ar cieņu dr. Ilona Sprūģe


19.07.2021. Ziedonis jautā:
Ka palidzet cilvekam tā sauktaja izdegsanas gadijuma.Ir paradijusies trauksme,sajutas ka atsledzas,panikas lekmes.Ir apmeklets ģimenes ārsts izrakstits Almprozoliums vai tas palidzes.Ka vel var palidzet?

Atbilde:

Labdien, Ziedoni!

 

Par izdegšanu parasti runā kontekstā ar emocionālu izsīkumu darbā. Ja cilvēks darbā izteiktas slodzes dēļ nonācis līdz izdegšanai, palīdzēt var galvenokārt atpūta no šīs slodzes. Arī gadījumos, kad šķiet, ka atpūsties šobrīd nevar atļauties, tas diemžēl ir efektīvākais veids kā no izdegšanas atgūties. Medikamenti var palīdzēt, piemēram, mazināt trauksmi, tomēr nebūtu ieteicams ar tiem censties sevi uzturēt "darba kārtībā", bet meklēt iespējas kā slodzi mazināt.

Izdegšanu var veicināt ne tikai darba slodze pati par sevi jeb darba pienākumi, bet arī pastāvīgi augsts stresa līmenis, kas saistīts ar citiem faktoriem, piemēram, neērti darba apstākļi, konflikti, nepatīkamas izjūtas pret kolēģiem, vadību, klientiem utt., kā arī paša cilvēka rakstura iezīmes (augsta atbildības izjūta, sevis nenovērtēšana, augstas prasības pret sevi, perfekcionisms u.c.). Tādos gadījumos var mēģināt ar cilvēku izrunāt sasāpējušās situācijas. To var darīt tuvinieki, draugi, kāds, kuram cilvēks uzticās. Ja tas pietiekami nepalīdz, var vērsties pēc palīdzības pie psihoterapeita.

 

Ar cieņu,

dr. Annija Mežmača


21.06.2021. Arturs jautā:
Labdien es velejos pajautat ja pusaudza gados ir sagerbies meitenu drebes un apaksvela viriesu prieksa un pec tam pargulejis ar vinu un no ta laika patik vilkt sieviesu drebes un apaksvelu ko tad darit

Atbilde:
Ņēmot verā veselības definīciju - "labklājības stāvoklis, kad indivīds spēj īstenot savu potenciālu, tikt galā ar ikdienas stresu, produktīvi
strādāt un dot ieguldījumu sabiedrībā", un ja tas netraucē Jums un apkārtējiem, šeit nav indikācijas vērsties pie psihoterapeita.
Ja tas uztrauc un rada diskomfortu tad vēlama konsultācija pie ārsta-psihoterapeita vai psihiatra, kur detaļas var izrunāt privātā vizītē.
-----

Ar cieņu,
Tarass Ivaščenko


15.06.2021. Anna jautā:
Ja praktizējošs psihoterapeits man neglaimojošā manierē stāsta par saviem pacientiem, vai tā ir neētiska rīcība? No viena psihoterapeita saņēmu informāciju, ka viņam esot paciente ar psihotiskiem traucējumiem - konkrētā paciente uzskata, ka viņai ir attiecības ar mirušu aktieri. No šī psihoterapeita saņēmu arīdzan apgalvojumus, ka konkrētā paciente ir "traka" un ka viņš viņai pateikšot, ka "ies atvaļinājumā, tāpēc nevarot viņai palīdzēt ar viņas "dumjajiem murgiem"".

Atbilde:

Cien. Anna!


Ir skumji saņemt ziņas par psihoterapeitu neētisku rīcību.
Pacientu problēmu apspriešana ar citām personām bez pacientu atļaujas ir nepieņemama un neētiska prakse.
Savstarpējā uzticēšanās un konfidenciālitāte ir svarīgi atslēgas vārdi veiksmīgam terapijas procesam.
Varbūt Jums ir vērts pārrunāt savas pārdomas ar konkrēto terapeitu.


Dr. Sandra Vītola.


15.06.2021. A. jautā:
Ja kāds cilvēks jau aptuveni 10 gadus strādā par psihoterapeitu un arīdzan pats apmeklē individuālo psihoterapiju, bet tai pat laikā ar kādu personu ikdienā, vairāku gadu garumā, pielieto seksuālu vardarbību (labi apzinoties, kādas īstermiņa un ilgtermiņa sekas šāda vardarbība otram nodara/var nodarīt), vai tas nozīmē, ka konkrētais cilvēks ir antisociāls un būtībā tāds arī paliks visu atlikušo mūžu?

Atbilde:
Labdien,

Liels paldies par šo sarežģīto jautājumu.Lai atbildētu uz Jūsu jautājumu nepieciešams vairāk informācijas un par minētās personas personības tipu pēc Jūsu stāstītā, izteikties nevarēšu. No Jūsu stāsta var saprast, ka minētās attiecības nes daudz dusmas,sāpes un ciešanas. Ar vardarbību nav jāsamierinās, neatkarīgi no tā kādas specialitātes cilvēks nodara pāri. Aicinu Jūs nekavējoties meklēt palīdzību un aktīvi risināt šo samilzušo jautājumu.Katra pāra attiecības ir individuālas un ietver abu partneru atbildību par to norisi.

 

Ar cieņu,
Dr.Silvija Lejniece


13.06.2021. Anna jautā:
Man ir nepieciešama psihoterapija,jo ir sakrājies daudz par daudz (zaudējumi,šķiršanās, zems pašvērtējums, bērnības traumas, disfunkcionāla ģimene utt.), bet apjūku visā ārstu sarakstā, un nesaprotu, pēc kā vadīties,lai atrastu sev piemērotu. Es nekad neesmu apmeklējusi terapeitu, negribu arī "iegrābties". Vai varat ieteikt kādus, kas ir ne tikai terapeiti,bet papildus arī eksistenciālie konsultanti/kristīgi cilvēki?

Atbilde:

Labdien,


Lai atbildētu uz jautājumu, būtu nepieciešams saprast, ko domājat ar vārdu - ‘'kristīgs cilvēks'', kā arī ar vārdu ‘'iegrābties'' (vai baidāties tikt nosodīta par savām pārliecībām vai saņemt ieteikumus neatbilstoši Jūsu pārliecībām?). Tā kā ir vēlme strādāt ar bērnības traumām (ne tikai attīstības un dzīves krīzēm), tad vislabāk strādāt ar dinamisko terapeitu. Iesaku izvēlēties kādu no psihodinamiskajiem terapeitiem un izrunāt visus satraukumus, kas ir saistīti ar terapiju, kā arī terapeitam būs labāk saprotamas Jūsu vēlmes un personība, lai ieteiktu vislabāko variantu.


A.c.
Ārsts-psihoterapeits Līga Lismane


12.06.2021. Santa jautā:
Labdien, Mana mamma vairākus gadus atpakaļ izslimoja vēzi, tomēr šī pieredze uz viņu ir atstājusi ļoti negatīvas paliekošas sekas. Kopš slimības mamma dzīvo patstāvīgās bailēs par slīmības atgriešanos un izjūt pastirpinātu trauksmi visā, kas saistīts ar ikgadējām pārbaudēm un analīzēm. Ģimene esam viņas lielais atbalsts, tomēr jūtu, ka viņas depresīvie stāvokļi kļūst padziļinātāki. Ļoti uztraucos. Vai mammai savu garīgo veselību var palīdzēt sakārtot psihoterapeits? Kā pareizi izvēlēties īsto?

Atbilde:

Labdien, Santa!


Jūsu mamma ir pārdzīvojusi smagu krīzi un slimību, tas var atstāt pēdas personībā. Bet Jūs sakiet, ka depresīvais noskaņojums turpinās un pat pastiprinās. Tas nozīmē, ka ir jāgriežas pēc palīdzības pie profesionāļiem.


Šobrīd ir iespējas apmeklēt psihosociālās rehabilitācijas programmu Spēka avots, vairāk informācijas mājaslapā: dzivibaskoks.lv. Otra iespēja: Latvijas Onkoloģijas centrā ir Psihoemocionālā atbalsta centrs onkoloģiskiem pacientiem, pieraksts pa telefonu: 67040830.

 

Vai arī skatīties interneta dzīlēs pēc ārsta psihoterapeita.


Lai veicas!
dr.Maija Kārkliņa


11.06.2021. E. jautā:
Labdien. Man ir labi draugi, mīloša ģimene, bet sāku apjaust to, ka nejūtu emocionālu pieķeršanos ne pret vienu cilvēku. Kad esam kopā, saprotu, ka nespēju patiesi just līdzi un par to ļoti pārdzīvoju. Neviens to nezina un baidos arī, ka zinot, kā ir, mani atstums. Patiesu emocionālu līdzjušanu spēj izsaukt tikai dzīvnieki un daba. Ikdienā darbs ar cilvēkiem, taču ārpus darba komunicēju tikai ar pāris cilvēkiem vai esmu viena pati. Vai tas ir normāli un kas varētu būt cēlonis? Ko varu darīt?

Atbilde:

Labdien.

 

Ir ļoti labi, ka esiet pamanījusi savas jūtas un izjūtas. Ir ļoti labi, ka jūsos ir spēja just līdzi dzīvniekiem un dabai. Visticamāk, kaut kas ir noticis Jūsu attiecībās bērnībā ar cilvēkiem, jo arī to esiet pamanījusi, ka Jums ir bail par to, ka Jūs atstumts, ja nerīkosieties, kā citi sagaida.
Šie Jūsu jautājumi ir psihoterapijā risināmi jautājumi.


Lai izdodas atrast savu psihoterapeitu.

 

Dr. Evija Ziemele


11.06.2021. Viktorija jautā:
Labdien. Ielūkojos sarakstos, kādi pakalpojumi ir pieejami ar ģ.ārsta nosūtījumu uz 10 psihologa/terapeita konsultācijām. Jūsuprāt ar 1 psihoterapeitu uz visu valsti ir pietiekami? Vai tas ir kāds joks?

Atbilde:

Labdien,  Viktorija,

paldies  par jautājumu un Jūs  balsi!

 

Nē, domāju, ka vajadzība  būtu  krietni  lielāka.  Mana parliecība ir,  ka mērķtiecīga, ilgtspējīga un tālredzīga   publisko līdzekļu ieguldīšana, ja sabiedrība   būtu gatava par to masāt,  varētu  šo  vajadzību kaut daļēji piepildīt. Paši  jau mēs  esam  valsts.

 

1 terapeits-   diemžēl tas nav nekāds joks:  Nacionālā  veselības  dienesta piedāvātie  līguma nosacījumi  pagaidām  nav  ieinteresējušu šajā projektā  iesaistīties  citus psihoterapijas  specialitātes ārstus, kuri   paši iegulda  ievērojamus  līdzekļus  savas profesionālās prasmes uzturēšanā un zin, ko maksā  strādāt šajā specilātē un  kas var palīdzēt  pacientiem.10  vizīšu  griesti   jeb precīzāk " līdz 10  vizītēm"   liekas pierādījumos balstītā praksē  apšaubāmi  pamatots priekšraksts,   kas var radīt viltus  cerības, pielietojot izstrādāto  algoritmu.

 

Ļoti atvainojos, ja mana atbilde  šķiet aroganta.

 

Šo jautājjumu  droši variet uzdot arī  Nacionālajam  veselības  dienestam: kāpēc tikai 1.

 

 

Ar cieņu

Andis  Užāns


10.06.2021. Anna jautā:
Labdien! Kāds varētu būt angļu termina "grooming" latviskais variants? (Kontekstam - "adult sexual grooming".) Ja šāda vardarbība nav rezultējusies fiziskā kontaktā ar varmāku, vai tas atstāj paliekošas sekas uz upura psihisko veselību? Aptuveni 4 gadus sarakstījos ar "anonīmu" vīrieti interneta vietnē, kas jebkuram cilvēkam sniedz iespēju ar mani sazināties anonīmi. Konkrētajā vietnē regulāri saņēmu vardarbīga rakstura ziņas, kas pakāpeniski kļuva aizvien biežākas un agresīvākas, kā arī tajās pakāpeniski parādījās aizvien vairāk seksuāla satura. Persona izlikās par citiem cilvēkiem, vienu brīdi arīdzan atklāti atzina, ka tas, ko viņš dara attiecībā uz mani, skaitās "grooming". Cik saprotu, konkrētā persona arīdzan no citiem cilvēkiem ir "vākusi" papildus informāciju par mani, kas vēlāk izmantota, lai ar mani manipulētu. Vēlāk sāku saņemt arī draudus mani izvarot un nogalināt. Tikai pēc 4 gadiem beidzot sapratu, ka draudu autors nav kāds, kas dzīvo otrā pasaules malā, bet gan cilvēks, kas ir daudz tuvāk. Policija par vajāšanu un draudiem kriminālprocesu uzsākt atteicās, prokurore manis saņemtās vardarbīgās ziņas nosauca par "piedāvājumiem" tā, it kā varmāka, teiksim, izleks no krūmiem un es tā vienkārši varēšu pateikt "Stop, es negribu tikt izvarota un nogalināta" un varmāka manu atteikumu ņems vērā. Jūtos tā, it kā cilvēki mani šajā situācijā lielākoties neuztver nopietni, lai gan ir izjūta, ka esmu psiholoģiski izvarota.

Atbilde:

Labdien, Anna!


Parasti "grooming" lieto bērnu sakarā. Ar izvēlēto upuri, dažkārt pat ģimeni, kāds veido draudzīgas, it kā uzticamas emocionālas attiecības, lai pazeminātu pretestību ar mērķi manipulēt, ļaunprātīgi ekspluatēt vai seksuāli izmantot.


Ap 1/5 daļa sieviešu ir bērnībā seksuāli izmantotas. Un tas nenozīmē noteikti izvarotas, fiziski aizskartas, var būt arī emocionāli seksuāli izmantotas. Interneta laikmetā cilvēki var būt manipulēti un seksuāli izmantoti nesatiekoties. Žēl, ka Jums, pieaugušai sievietei, vajadzēja tik daudz gadus, lai saprastu, ka notiekošais nav veselīgs Jūsu psihei. Iespējams, pārtraukt tūlīt to Jums traucēja Jūsu psiholoģiskā trauma agrākā vecumā. Iespējams, šī ir re-viktimizācija pieaugušo vecumā. Domāju, ka Jums būtu vajadzīga psihoterapeitiska palīdzība.


Dr. Dace Cerava


09.06.2021. Ilze jautā:
Labdien! Apmeklēju psihoterapeitu pusotru gadu. Cik ētiski ir terapijas vidū palielināt vizītes cenu, kā rezultātā terapija ir jāpārtrauc? Cieņā, Ilze

Atbilde:

Ilze,

es ieteiktu Jums izrunāt jautājumu par cenas palielināšanu un ar to saistītajam sajūtām ar savu terapeitu.
Domāju, ka pēc pusotra sadarbības gada Jūs esat pozīcijā, kad par to ar terapeitu var runāt tieši un atklāti.
Reālajā dzīvē terapijas cenas izmaiņas ir neizbēgamas, un ar to ir jārēķinās gan pacientiem, gan terapeitiem. Iepazīstināšana ar jaunu cenu visbiežāk abām pusēm nepatīkams process, taču realitātē no tā izvairīties nav iespējams, ņemot vērā terapijas garumu.

 

Cieņā,
Dr Anžela Kertudo


07.06.2021. Roberts jautā:
Sveiki! Pie kura ārsta nav pārāk gara rinda un ir iespējams pierakstīties?

Atbilde:

Labdien, Robert!

 

Diemžēl  asociācijā nav apkopota informācija par aktuālajām  gaidīšanas rindām.  Droši vien  atkarīgs   uz ko  pierakstīites- psihoterapiju    vai  konsultāciju.

 

Uz konsultācijau  pieteikties varētu  būt  vieglāk,

Atliek vien  zvanīt  kolēģiem,   interesēties,  un risinājums atradīsies.   Ar 5-7 zvaniem vajadzētu izdoties.

 

Ja   tomēr neizdodas, rakstiet: info@arstipsihoterapeiti.lv


02.06.2021. Sarma jautā:
28.03. LSM.lv publicēja - Paredzēto iespēju desmit reizes apmeklēt garīgās veselības speciālistu bezmaksas iedzīvotājiem nebūs iespējams izmantot, vēršoties pie konsultatīvā psihologa, skaidroja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Ieva Melišus. No valsts budžeta vizīti apmaksās tiem pacientiem, kuri ar ģimenes ārsta nosūtījumu vērsīsies pie ārstiem psihoterapeitiem, psihologiem ar psihoterapeita kvalifikāciju, kā arī klīniskajiem un veselības psihologiem. Pie kā lai vēršas pēc palīdzības???

Atbilde:

Labdien, Sarma!

Jautājums  sarežaģīs, tā ir valsts  iestāžu izķiršanās.  Ju n tomēr kāds  no I.  Melišus  vadībā atzītajiem speciā listiem  Jums lie kas nodarīgs, informāciju par  valsts  finansētu  konsultāciju  vislabāk būs  atrast  Nacionalā   Veselības  dienesta ( NVD)  mājaslapā.  ŠEIT vajadzētu  visam  kļūt skaidram. Ja kas neskaidrs, rakstiet  atkal , droši vien,  NVD  .

 

Andis Užāns

 

p.s.  Diemžēl valsts šobrīd nevarēja piedāvāt ārstiem psihoterapeitiem pietiekamu atlīdzību par šo vajadzīgo darbu, lai  neizdegtu arī speciālisti. Konsultāciju  ierobežotais daudzums  varētu  radīt  nepamototas cerības,  ja  domā  par  pierādumos  balstītu praksi . Tādēļ saraksts  no ārstu psihoterapeitu puses pagaidām  gauži īss...

AU


02.06.2021. Martins jautā:
Veletos atras arstu kurs butu spejigs uzklausit un ar iespeju parslegties uz anglu valodu jo personigi ir vieglak ta izpausties, ja protams ir tada iespeja, pats personigi nezinu ka labak izveleties arstu prieks tadam lietam, cerams ka kads var snieg uz so jautajumu ipatnejo laikam, atbildi. ar cienu Martins

Atbilde:

Sveiks, Martin!


Lai atrastu ārstu psihoterapeitu, kurš kā darba valodu lieto angļu valodu, lūdzu skatīt interneta vietni www.arstipsihoterapeiti.lv, sadaļa ,,Par mums'' un izvēlēties ārstu, kurš sniegtajā informācijā par sevi, apliecina darba valodu- angļu valodu.


Lai izdodas izvēlēties!
Cieņā,
Ineta Remese


26.05.2021. Dana jautā:
Labdien! Kur iespējams atrast psihiatru-hipnoterapeitu?

Atbilde:

Labdien, Dana!

 

Precīzāku informāciju par hipnologiem varēsiet iegūt, vēršoties LĀHSSB pa tel. 26555851.

Ja Jūsu interese vairāk saistīta ar psihiatriju, tad Latvijas psihiatru asociācijās mājaslapā www.psihiatruasociacija.lv.

 

Ar cieņu,

dr. Elmārs Vārpa.