Jautājumi > Atbildes

Atbildes

1 no 58 > >>

30.03.2018. Elizabete jautā:
Labdien! Diemžēl man ir tāda problēma. Esmu kopā ar dzīvesdraugu vairāk kā 5 gadus. Visi jau apprecējušies, bet mēs nē. Mēģinājām tikt pie bērniņa un nesanāk jau 3 gadus. Dzīvesdraugam labs raksturs, visu laiku apgalvo, ka mani mīl, bet pārsvarā brīvdienās grib iedzert un nerēķinās ar mani, ka es gribu kaut kur aiziet…kopā pavadīt laiku atsevišķi no citiem Respektīvi draugi ir pirmajā vietā. Pēdējā laikā mums ir ļoti pasliktinājušās attiecības, jo man riebjas tāda dzīve. Vai man vajag psihot.?

Atbilde:

Labdien, Elizabete,

 

lai ko Jūs būtu domājusi, jautājot - Vai man vajag psihot, Jums jāsaprot, kādu attiecību risinājumu vēlaties. Jebkurā gadījumā mierīga saruna par to, ko katrs no jums vēlas šajās attiecībās, ļaus saprast, kā rīkoties.

 

Ar cieņu,
Inguna Rudzīte


29.03.2018. Anita jautā:
Labdien sakiet ludzu kur griesties ja netieku ar sevi vairs gala.mans tagadejais draugs acum redzot nau pienemis manas meitas ka savejas.gan meitas gan vins mani dzen izmisuma.vinam nepatik viss ko vins dara un meitam tas pats nesatiek ar vinu.reizem liekas ka mans virietis speciali grib lai es ar meitam stridos.tas vairs nau izturams.esmu dzila depresija visadas sliktas domas pa galvu svaidas.

Atbilde:

Labdien, Anita!

 

Spēju saprast Jūsu izmisumu un cerības šeit rast padomu situācijas atrisināšanai. Šādas nesaskaņas diemžēl nav retums, taču tās uzlabot/atrisināt visbiežāk ir iespējams, tās nav bezcerīgas. Tā kā sarakstes iespējas ir ļoti ierobežotas, tad Jūsu patiesi sarežģītajā gadījumā var vien ieteikt pēc iespējas ātrāk rast iespēju klātienē radušos problēmu izrunāt ar psihoterapeitu, psihologu vai kādu citu Jums uzticamu personu.

 

Ar cieņu,

dr. Elmārs Vārpa.


29.03.2018. Sigita jautā:
Labdien.man ir tris meitas kuras ir pret manu otro viru.vinas negrub lai dzivoju kopa ar vinu.vins ir jaunaks pa mani daudzus gadus mums ir maza kopiga meitina es vinu milu.vinas ar vinu loti stridas un atrod katru sikumu lai kasitos ar vinu.ar mani meitas stridas saka ka es vinas nemilu ka man galvenais virietis kuru milu.esmu izmisuma katru dienu raudu es nespeju vairs to izturet jutu ka mana dzive parversas elle.jutami ka virietis ari mainas pret manam trijam meitam kuras ir no pirma vira.

Atbilde:

Labdien , Sigita!


Tā kā Jūs nedaudz izstāstījāt par savu situāciju, kurā slikti jūtaties, bet jautājumu neuzdevāt, tad vienkārši komentēšu kā Jūsu situācija izskatās no psihoterapeita viedokļa.
Situācija ir komplicēta un sarežģīta, katram tajā iesaistītajam cilvēkam ir savi pārdzīvojumi un emocijas, kas jāņem vērā veidojot jaunu ģimeni. Jūsu stāstā nav sīkākas informācijas, tāpēc secinājumi no manas puses var būt tikai vispārīgi. Jūsu vecākās meitas, iespējams, vēl pārdzīvo vecāku šķiršanos, kā arī viņām rodas dažādas emocijas par to, ka Jums ir cits vīrs, kas nav viņu tēvs, un ir piedzimusi arī pusmāsa. Pretrunīgas emocijas šādā situācijā ir dabiska lieta, un vecākiem ir jāpalīdz bērniem ar tām labāk tikt galā. Iespējams, ka negatīvas izjūtas pastiprina situācija, ka Jūsu vīrs ir par Jums daudzus gadus jaunāks.
Var saprast, ka Jūs pati jūtaties slikti šajā komplicētajā situācijā. Visticamāk, ka Jums pašai nepieciešama profesionāla psihoterapeita palīdzība. Ja Jūs pati saņemtu atbalstu un labāk saprastu situāciju un to kā un kāpēc meitas tā jūtās un uzvedās, Jums būtu vieglāk palīdzēt viņām tikt galā ar vecāku šķiršanos un iejušanos jaunā ģimenē.

Ar cieņu,
Dr. Monta Vasiļevska


26.03.2018. Albertīne jautā:
Sveiki! Man šogad paliks 30 gadi. Jûtos sabrukusi, jo liekas, ko esmu līdz šim esmu darījusi ir nepareizi. Nepareiza profesija, darbs, vide. Esmu pavisam nogājusi no ceļa. Protams, ir dažādi pārdzīvojumi kas šo krīzi izraisa. Vai kāds piedāvā konsultācijas skaipā? Man būtu jāizprot, kas ar mani notiek un tam nepieciešams speciālists. Paldies!

Atbilde:

Labdien, Albertīne!

 

Jā,  piedāvā!    Jautājums  par skype konsultācijām tiek uzdots diezgan bieži.   Šogad  jau   dr Cedriņa apstiprināja, ka konsultē skype, kā arī  ieteicām skatīties sadaļā  " Par mums" →"'Mūsu biedri",  kur daļa kolēģu  norādījuši platformas, kurās konsultē. ( Bet tas  neliedz  ajutāt arī  citiem : ) )

 

AU


26.03.2018. Līga jautā:
Esmu šādā situācijā, ka mokos ar miega traucējumiem, īsumā, mēs ar vīru uz maiņām guļam guļamistabā, kamēr otrs dežurē lielajā istabā ar mazajiem (nakti pāris h), viss sākās ar to, ka aizejot uz šo guļamistabu, jau no bērnu dzimšanas ķeru viņus sapnī, jo liekas, ka ir gultā, istabā vai zem gultas utt., nesen sāku arī mosties, jo sapnim pievienojas trauksme, BET nu jau bērniem ir gads, un pēdējās dienās man ir bail iet gulēt uz šo istabu, jo esmu atmodusies zem gultas, jo meklēju bēbi, esmu istabas stūrī meklējusi grīdas puzli, kuras tur nav, mistiski apgāzusi krēslu otrā istabas pusē, jo miegā ķēru no gultas krītošu bēbi.

Atbilde:

Labdien, Līga!

Ir mokoši ilgstoši neizgulēties, tā rezultātā saasinās sajūtas, robeža starp miegu un nomodu var izplūst. Pie tam Jums ir mazi bērni, kas arī ir slodze psihei. Jauki, ka vīrs Jūs atbalsta. Cik noprotu no Jūsu rakstītā, gulēšana bērnistabā saasina kādas neapzinātas jūtas, kuras draud izlauzties apziņā. Tas Jūs biedē. Ieteiktu Jums aiziet uz individuālu konsultāciju pie dinamiski/ psihoanalītiski strādājoša psihoterapeita, tas varētu vislabāk līdzēt apjaust neapzinātos miega traucējumu un trauksmes iemeslus.

Ja tomēr Jums būtu grūti tikt līdz ārstam, varat mēģināt padomāt- kādas jūtas Jūs izjūtat kā biedējošas? Varbūt ir kādas jūtas, kurām, Jūsuprāt, nebūtu jābūt? Jebkurā gadījumā - visas jūtas ir normālas, lai ko Jūs justu.

Vēlu atrast Jums iekšējo mieru!

Inta Zīle


26.03.2018. Arturs jautā:
Labdien. Pus gadu jau esu ieslēdzies sevī.vissvairāk kas man nomoka ir tas ka, grūtības veikt ikdienas darbus,pieņemt lēmumus,koncentrēties,un komunicēt. Kas tā varētu būt par problēmu un pie kā vērsties?

Atbilde:

Labdien, Artūr!


Problēmas vai saslimšanas var būt visdažādākās, tai skaitā - psihoemocionālās, kā, piemēram, garastāvokļa traucējumi. Nevar izslēgt arī kādas somatiskas (ķermeniskas) slimības. Būtu labi vērsties pie ģimenes ārsta un pārbaudīt asins analīzi, kā arī parunāties ar kādu psihoterapeitu par savu emocionālo stāvokli.


Ar cieņu, dr. Lapsa


16.03.2018. inga jautā:

Labdien .esmu nesaprasana.jautajums bus par manu mammu kurai ir 80 g.v.sakas viss pars gadus atpakal.vinai sakas bailu sajuta.likas ka vinu izseko.novero.vardu sakot murgi lidz drausmu stastiem un kriminaliem stastiem.dzivokli liekas ka kaimini vinu inde .lej indes aiz sienas utt.saka turet logu vala .vedinat.aizvedam pie psihiatra uz konsultaciju.tur vina izrunajas perfekti.nekas neliecinatu par problemam.daktere nozime zales.nekas nelidz .domas vina nemaina tikai ir mierigaka un miegainaka.,atkal pie arsta .mainam zales.bet viss tas pats.un jo projam.vina negrib neko mainit savas domas.ko man darit.ka rikoties.runa vina sakarigi ka normals cilveks.bet tas domas lidz vajpratam.varbut neparezas zales.ka man rikoties.kur griezties pec palidzibas.vai vispar kaut kas ir labojams.paldies jau ieprieks.


Atbilde:

Sveicināti, Inga!


Izlasot un pārdomājot Jūsu jautājumu, man nāk prātā vairākas iespējas par to, kādēļ īsti neizdodas palīdzēt Jūsu mammai.  Nomocījusies ar murgainām idejā ir Jūsu mamma un apgrūtinoši ir arī līdzcilvēkiem.
1)Viena iespēja būtu, doties vēlreiz pie jūsu izvēlētā psihiatra, lai turpinātu pielāgot zāles (medikamentus), it sevišķi, ja ir izveidojies labs kontakts ar ārstu. Šķiet, ka pie šādām problēmām 80 gadu vecumā bez atbilstošiem medikamentiem nevarēs iztikt. Ja kontakts nav izveidojies gana labs, iespējams jāpamaina speciālists.
2) Manuprāt, svarīgi ir mammu izmeklēt, piemēram, doties pie neirologa uz konsultāciju, iespējams izdarīt arī magnētiskās rezonanses izmeklējumu, ko varētu nozīmēt neirologs konsultācijā.
Reizēm līdzīgas sūdzības mēdz būt pie smadzeņu asinsrites traucējumiem.
Iespējams neirologa skatījums arī būtu svarīgs.
3) Uzticēt speciālistam precizēt diagnozi un atbilstošu ārstēšanu, kamēr mammai tiešām tiek palīdzēts.
4) Iespējama griezties arī pie ārsta psihoterapeita, rēķinoties, ka paralēli būs nepieciešami arī medikamenti.


Lai Jums izdodas!
Inta Kalniņa, ārste- psihoterapeite.


14.03.2018. Anita jautā:
Labdien.nezinu pie ka versties pec palidzibas.laikam esmu depresija man viss apkart man bruk viss kopa nespeju tikt gala pati ar sevi.berni neatbalsta manu otro pusiti kuru ar kuru dzivoju kopa tris gadus.virietis ir mils gadigs bet jaunaks neka es pati.berni izsaka visadus parmetumus man.kas biezi mani sapina.

Atbilde:

Labdien, cienījamā Anita!

Jums jāuzmeklē psihiskās veselības speciālists, kas Jūs uzklausīs un ieteiks Jūsu grūtību risināšanas ceļus. Es ieteiktu doties pie psihoterapeita, varat izvēlēties speciālistu no mūsu mājaslapas vai kādu citu, kas Jums pieejams. Varat doties arī pie psihiatra, kas, iespējams, izrakstīs zāles. Tomēr Jums būtu labi izprast arī savas attiecību problēmas, un to var palīdzēt psihoterapeits vai psihologs.

Iespēju ir daudz, izvēlieties to, kas Jūs uzrunā. Lai izdodas!

Ar cieņu, Baiba Gerharde


14.03.2018. Sigita jautā:
Labdien man ir 40 gadi un ir gadus veca meitina.nezinu kas tiesi mani ir mainijies.esmu katru dienu uzvilkta parskaitusies dusmiga bieži raudu ja ko stingrak man pasaka neapmierina man.pie k.neprotu vairs smaidit jokot.tada sajuta ka brūku kopa.vissa griesties lugt palidzibu.

Atbilde:

Labdien!

 

Bērna piedzimšana patiešām nes milzīgas pārmaiņas sievietes dzīvē. Nekas vairs nav kā agrāk.Jūsu aprakstītās jūtas un uzvedība prasa pēc steidzamas ārsta psihoterapeita konsultācijas.

Zvaniet kādam no mūsu mājas lapas kolēģiem un pierakstieties uz vizīti!

Ārste psihoterapeite Dace Cerava

13.03.2018. Aivars jautā:

Labdien!

Vēršos pie jums pēc palīdzības jo nesaprotu kas ar mani notiek. Man ir 33. ir ģimene, mājas, darbs, viss itkā ir kārtībā, bet ne seksuālajā jomā, pirms diviem mēnešiem seksu gribēju kā jauns puišelis, bet tad pēkšņi tas viss nogriezās kā ar nazi, nestrādā neviena fantāzija, sajūta ka kaut kas kautko bloķē liekas neaiziet informācija uz leju par gaidāmo baudu, pat orālais sekss nešķiet uzbudinošs, pirms diviem mēnešiem sieviņai atlika tikai pačukstēt un no gaidām vien jau viss notika.

Rodas sajūta ka esmu kautkur pazaudējies, nav manī šīs seksuālās iztēles. Kā lai viņas atgūstu?


Atbilde:

Labdien, Aivar.

Seksuālās attiecības ir daļa no savstarpējām attiecībām vispār. Jūs esat konstatējis šīs izmaiņas un tas Jūs būtiski satrauc, tāpēc būtu svarīgi saprast, kas ir šo traucējumu cēloņi. Izmaiņas var radīt dažādi iemesli, gan paaugstināts stresa līmenis, depresīvas domas vai stāvokļi, fiziskas saslimšanas, garastāvokļa svārstības utt. Tas ir ārsta psihoterapeita kompetences jautājums.

Es ieteiktu vizīti pie Dr.Med. Daiņa Baloža vai dr. Elmāra Vārpas, kuri ir seksologi, seksopatologi, psihoterapeiti vai varat izvēlēties kādu ārstu no saraksta www.arstipsihoterapeiti un vienoties par vizīti.

Cieņā, dr. Gunta Andžāne


07.03.2018. Jekabs jautā:
Kā lai saprotu pie kāda veida psihologa pieteikties? Esmu 18 gadus vecs jaunietis palicis bez vecākiem jau divus gadus, taču jūtu, ka vēlos apmeklēt psihologu.

Atbilde:

Psihoterapeiti, kas strādā ar pusaudžiem:

Indra Upmiņa, Ingrīda Rateniece, Andis Užāns, Inta Zīle, Silvija Lejniece, Iveta Valaine, Zaiga Blaua, Žanete Sebre, Maija Dubava, Gunta Andžāne, Ilze Sestule, Baiba Gerharde, Rudīte Cedriņa, Baiba Gerharde, Ineta Remese, Ilona Sprūģe


28.02.2018. Vita jautā:
Sveiki. Jau vairākus gadus (kopš apmēram 14 gadu vecuma, šobrīd man ir 19), esmu apsvērusi domu par psihologa vai psihiatra apmeklējumu, bet šobrīd saprotu, ka man tiešām ir nepieciešama palīdzība. Vislielākās problēmas manā dzīvē ir attiecību saglabāšana. Esmu sabojājusi attiecības ar visiem draugiem, ģimeni un nevēlos izjaukt savas attiecības ar puisi kuru mīlu. Kāds speciālists būtu man piemērots? Kā arī man ir stresa problēmas un miega traucējumi.

Atbilde:

Labdien, Vita,


Paldies par jautājumu.Psihoterapeitu var atrast mūsu asociācijas mājas lapā www.arstipsihoterapeiti.lv

 

Jūsu aprakstītās problēmas ir ārsta- psihoterapeita darbībās lauks.Stress, miega traucējumi un attiecību problēmas rāda, ka Jums ir taisnība, vajadzīga speciālista palīdzība.Kopā ar psihoterapeitu varēsiet atklāt Jūsu problēmu cēloni un risināt sekas.


Vēlot izdošanos-
Dr.Silvija Lejniece


27.02.2018. Kaija jautā:
Slimoju ar mazvērtības kompleksiem, kam vēlāk pievienojās arī alkoholisms. Tagad pārēšanās lēkmes un totālu piedzeršanos esmu sākusi kontrolēt. Bieži uznāk dusmu un panikas lēkmes.Ja atkarības vēl varu kontrolēt, tad dusmas,frustrāciju un apziņu,ka nekam nederu,ir grūtāk. Psihiatrs man izrakstīja Fluanxol un nosūtījumu Dzintaru terapijas centrā. Vai ir veiksmīgas terapijas iespējas šeit, ko var apvienot ar darba laiku? Jo mēnesi mani darbā nekur nelaidīs "ārstēt nervus" uz Dzintariem

Atbilde:

Labdien, Kaija !

Jā, ārsta psihoterapeita apmeklējumus ir iespējams apvienot ar pilnas slodzes darbu, Jums tikai atliek izvēlēties sev piemērotāko ārstu no www.arstipsihoterapeiti.lv saraksta un vienoties par pirmās konsultācijas laiku, kurā varēsiet  pārrunāt savas emocionālās grūtības un problēmas.

Lai veicas problēmu risināšanā!

Cieņā,

dr.Ingrīda Senkāne.

 


27.02.2018. Jānis jautā:
Sveiki! Kā cilvēks var zināt ka psihoterapeits ir ieinteresēts pēc iespējas ātrāk palīdzēt pacientam un ir pietiekami zinošs specifiskajās problēmās? Ko iesākt ja ilgstoši apmeklējot psihoterapeitu nenotiek būtiski uzlabojumi?

Atbilde:

Labdien, Jāni!

 

Visas domas un jūtas, kas saistās ar psihoterapeitu un psihoterapijas attiecībām, ir ļoti nozīmīga daļa no psihoterapijas procesa. Tas ir dabiski, ka psihoterapijas procesā var rasties negatīvas jūtas, šaubas par psihoterapeita kompetenci, vilšanās par to, ka process nenorit tā, kā gribētos vai kā bijāt sākotnēji iztēlojies. Par to ir ārkārtīgi svarīgi runāt ar psihoterapeitu, ko es ieteiktu darīt!

 

Ar cieņu,

 

Dr. Rolands Ivanovs.


19.02.2018. Meitene!!!!!!! jautā:

Sveiki dr. Cedriņa,

.vai Jūs konsultējat arī Caur Skype?


Atbilde:
Labdien!
Jā,konsultēju.
Ar cieņu R.Cedriņa, ārste-psihiatre,psihoterapeite

18.02.2018. Ko darīt? jautā:
Labdien! Man ir tāda problēma esmu stāvoklī un bieži dusmojos, viss tracina, pat otrā pusīte, negribas runāt, liekas pazūd jebkāda vēlme dzīvot. Māte mani ar nesaprot uzskata esmu nolādēta un it kā samainīta. Ir ļoti smagi. Zinu man ir diezgan smags raksturs. Gribu laboties. Ko man darīt? Kur un pie kā man vērsties? Ar cieņu. Un paldies!

Atbilde:

Labdien,

 

pat gadījumos, ja grūtniecība ir plānota un ļoti gaidīta, sievietes organismā notiek ievērojamas hormonālas izmaiņas, kas ietekmē arī emocionālo stāvokli. Sieviete ļoti satraucas, kļūst emocionāli ievainojamāka, jūtīgāka pret negatīviem pārdzīvojumiem, nereti vismazākā iemesla dēļ izplūst asarās. Mēģiniet par savām izjūtām stāstīt savai otrajai pusītei, dalīties domās un satraukumos, jo arī topošajam bērna tēvam nepieciešams laiks, lai aprastu ar jauno situāciju. Ja pašiem savstarpēju sapratni šajā emocionāli piesātinātajā un pārmaiņu pilnajā dzīves posmā neizdodas atrast, ieteiktu konsultēties pie pāru psihoterapeita.

 

Ar cieņu,
Inguna Rudzīte


17.02.2018. Evita jautā:
Sveiki!vēlos atrast psihoterapeitu ar konsultēšanu caur Skype, jo dzīvoju patālu un bieži izbraukāt nav iespējams. Vai kāds no Jums konsultē arī Skype?

Atbilde:

Labdien, Evita,

mūsu asociācijas biedri  ( kuru saraksts ir atrodams ŠEIT) par sevi  reizēm  ir norādījuši  informāciju arī par terapijas  tehnoloģijām.

 

Daudziem  ir arī atsevišķas mājaslapas. Piemēram,  atbildi  uz Jums  interesējošo jautājumu  variet atrast  lapā www.ivacenko.com.

 

Lai  Jums izdodas,

A. Užāns

 


17.02.2018. Ieva jautā:
Labdien! Vēlos atrast psihoterapeitu, kas man varētu palīdzēt. Esmu uzskaitē, mana psihiatre ir Dr. Māra Jumeja. Manas diagnozes: esmu bipolāra ar izteikti dziļu depresiju laiku, man ir ēšanas traucējumi, taču tie ir saistīti ar manām fāzēm. Lietoju medikamentus. Taču šobrīd man ir sakrājušās problēmas, kuras nevar risināt tikai ar psihiatrijas palīdzību. Tātad meklēju psihoterapeitu, kurš ir specializējas depresiju problēmās un bipolāros jautājumos.

Atbilde:
Labdien!

Es varu Jums piedāvāt savu palīdzību, ja esat ar mieru, sazinamies personīgi, mans mob.29226405


Ar cieņu, Dace Jansone


15.02.2018. Anita jautā:
Labdien! Esmu tuvu izmisumam! Mans 16-gadīgais pusaudzis nenakšņo mājās.Ik pa 2-3 dienām parādās,izrunājamies abi,apsola,ka vairs tā nedarīs un atkal vakarā neatnāk mājās. Uzzināju,ka pametis skolu,melo man,smēķē,arī ir paņēmis naudu no mana maka! Vairs nesaprotu kā un ko runāt ar viņu.Viņš pilnīgi mani ignorē. Audzinu viena,jo tēvs devies peļņā uz Vāciju un reti kad uzzvana. Esmu 2 reizes pieteikusi viņu pie psihologa,bet kad jāiet,tad neatnāk! Varbūt Jums ir kāds padoms,ko darīt,kā runāt!

Atbilde:

Labdien, Anita!

 

Psihoterapija nedarbosies, japacients pats to nevēlas. Ja Jūsu pusaudzis ir pabeidzis 9. klases, tad viņam obligāti vairs nav jāmācās. Ja nav pabeidzis 9. klasi, tad viņu meklēs sociālais dienests un policija. Tā kā Jūs
neesiet vairāk neko uzrakstījusi, tad neko vairāk pateikt nevarēšu. Pieļaut, ka dēls ņem naudu no Jūsu maka, nozīmē veicināt viņa antisociālo dzīves veidu. Es Jūsu vietā vērstos policijā pie jauniešu inspektora.

 

Ar cieņu,

M. Dubava


13.02.2018. Rūķīte jautā:
Sveiki! Vīrs sūdzas ka es viņu nepieņemu tādu, kāds viņš ir Esam precēti 15 gadus. Vienīgā nesaskaņa, kura mūs moka, ir seksuālā nesaskaņa. Man mazāk gribas, viņam ļoti gribas. Pirms apm. 10 gadiem pamanīju viņa pirmās noslieces uz vīriešiem. Pa visiem šiem gadiem piedzīvoju tādas situācijas, kuras norāda, ka viņš vēlas intīmas attiecības ne tikai ar sievietēm. Pēdējos pāris gadus vīrs intensīvi “pieprasa” sex trijatā. Es negribu. Kārtējā strīda laikā nonācām pie secinājuma, ka vajag mums speciālista palīdzību, lai varam atrast zelta vidusceļu mūsu intīmajā dzīvē. Parādījās tāda, kā otra elpa dzīvotpriekam, bet tā strauji izzira, kad uzķēru vīru sex iepazīšanās portālā meklēdams sev transseksuālus un transvestītus. Tad viņš negribīgi atzina, ka vēlas izmēģināt vīrieša ķermeņa garšu. Lai arī viņš mani mīl, šķirties no manis nevēlas un atteikties no savām sex vēlmēm arī negrib. Izšķirties starp manīm un savu iegribu viņš netaisās.Viņš jau tik ļoti ir aizrāvies ar savu iekāri, ka neņem vērā manas jūtas, emocijas, pārdzīvojumus, sāpes un ka dara neapzināti pāri savai ģimenei ( pagaidām bērni vēl neko nezin ). Šis gadījums ir pārkāpis visas manas robežas un laikam principus. Bet tomēr manī runā divas persona. Viena labā, kura saka, ka var kaut ko mainīt. Otra sliktā, kura pilnībā aiztumšoja manu atmiņu par jaukajiem mūsu dzīves brīžiem. Varbūt es būšu egoiste pret sava vīra izvēli, bet tomēr: vai var viņam no galvas izmest šīs iegribas? Es gribu viņu atpakaļ. Vai tiešām var 40 gados orientācija mainīties? Vai vēlāk būs vēl trakāk ( ģērbšanās sieviešu drēbēs, dzimumorgānu operācijas) ? Pateicos par atbildi

Atbilde:

Labdien!

Šai sarežģītajā situācijā, kurā Jūs ar vīru atrodaties, es atļautos izdalīt trīs daļas. Viena ir Jūsu uzdotais jautājums par Jūsu vīra seksuālo orientāciju. Šeit atbildēt var skaidri - tā nemainīsies. Kā būs tālāk? Vai ar viņa seksuālajām vēlmēm viss būs tāpat, kā līdz šim vai  "vēl trakāk", diemžēl atbildēt nav iespējams. Tas ir ļoti  atkarīgs no Jūsu vīra, tādēļ bez viņa redzējuma šeit nekādi neiztikt. Otra, tikpat svarīga daļa, ir jautājums par Jūsu pašas vēlmēm. Arī seksuālajām. Bet ne tikai. Jūsu vēlme atgriezt vīru tādu, kādu Jūs viņu iepazināt, diemžēl nav piepildāma. Jūs esat bijuši pietiekami godīgi viens pret otru lai vīrs varētu savu slēpjamo daļu Jums atklāt. Un tas ir labi. Tomēr šeit svarīgi redzēt, ka arī Jūsu seksualitāte it tiesīga labi justies. Vai varat brīvi un atklāti runāt par savām pašas vēlmēm? Vai redzat arī vīra rūpes Jūsu labsajūtu? Vai arī pati par to rūpējaties? Un trešā daļa ir  jautājums par Jūsu attiecībām. Jūsu jautājumā skaidri redzams, ka Jūsu vīram ir taisnība - Jūs viņu tiešām nepieņemat tādu, kāds viņš ir. Tomēr tas automātiski nenozīmē, ka šai situācijā ir kaut kas nepareizs. Dažreiz dažās attiecībās kāds no partneriem parāda sevī ko tādu, ko otrs nav spējīga pieņemt lai arī cik ilgi ar sevi strādātu. Tad tiešām var likties, ka visam līdzšinējam nav jēgas, ka kopā gūtais un paveiktas nav graša vērts. Tā protams nav taisnība un Jūsu labās atmiņas no pieredzes neviens neizdzēsīs. Tomēr Jūsu vēstulē nav grūti pamanīt arī to, ka gan Jūs, gan Jūsu vīrs vēlaties attiecības saglabāt. Un man šķiet, ka šeit bez palīdzības no malas nekādi neiztikt. Aicinu jūs vēlreiz aiziet pie speciālista (tās būs vairākas reizes), lai drošā vidē kopīgi saprastu - kādas attiecības Jūs turpināsiet un kādas nē.

 

Veiksmi vēlot,

Jānis Vītiņš